Postacie drugoplanowe w lekturze o psie który jeździł koleją
ZADANIE 1.. Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem!. Osoby, które chcą jeszcze poczytać o psie Lampo, a także obejrzeć więcej zdjęćHistoria opowiada o psie który jeździł koleją.. O psie, który jeździł koleją to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze.To opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, opowiada o przywiązaniu i poświęceniu.. Przypadkowo zjawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce zawiadowcy kolejowego i jego rodziny, a także wszystkich pracowników stacji.Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją.. Która postać z "Hobbita" jest Twoją bratnią dus.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem .. • 8 miesięcy temu.. Dzisiaj tylko niektóre dzieci chętnie sięgają po książki.. Udostępnij.. Serdecznie polecamy!Chcesz wesprzeć rozwój kanału?. Odwiedź mnie na Facebooku: psie który jeździł kolejąStary Wujek - O psie który jeździł koleją (test 2).doc na koncie użytkownika kacique • folder lektury • Data dodania: 7 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.O psie który jeździł koleją?. zosia1011 4 lata temu.. 10/14 Komu pani ze szkoły też to kazała zrobić jako (jeden z wielu) test z lektury .Play this game to review Other..

Napisz inne zakończenie o psie który jeździł koleją.

Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Lampo, kundelek, o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją.. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Lampo jest głównym i tytułowym bohaterem książki Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją".. W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.. Na cholewie, a takŝe naTest sprawdzający znajomość lektury O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.. Pracownicy kolei lubią sympatycznego zwierzaka i są z niego dumni.. Wykonaj test sprawdzający z lektury „Pies, który jeździł koleją" i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz losy głównego bohatera i ludzi, których spotykał na swojej drodze.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. 5Lektury, które poznają uczniowie szkoły podstawowej, wskazuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym .Postać tytułowa: Bohaterowie drugoplanowi: Zadanie 2..

Postacie drugoplanowe: dzieci zawiadowcy ...10.

3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pracę wykonaj kredkami i zachowaj do oceny.. 2012-04-11 15:38:05Zadanie: mam opisać lekturę ,,o psie który jeździł koleją quot mam odpowiedzieć na te pytania np tak tytuł ,,o psie który jeździł koleją quot o to Rozwiązanie: miejsce akcji włochy, miejscowość marittima główna postać pies lampo postacie Pokaż mimo toKarta lektury.. Po krótkim czasie staje się on ulubieńcem całej rodziny.Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. Można zrealizować cały cykl zajęć, bądź wybrać niektóre jego części.Opracowanie lektury dla klasy 3 - O psie ktory jezdzil koleja.. Dlatego też nie rekomenduje ją osobą poniżej 6 roku życia.. Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym.. Sam wyprawiał się w dalekie podróże pociągami, ale zawsze wracał do swojego przyjaciela zawiadowcy.. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.. Marta.G 3 lata temu.. Pewnego razu na stację kolejową przybył dziennikarz i kilka dni później w gazecie ukazało się zdjęcie kundelka wraz z opowiadaniami o jego przygodach i "podróżach" pociągiem.Zwierzę zadomawia się na stacji..

2010-06-14 15:07:13 Czy lubicie książke ,,o psie który jeździł koleją " ?

Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .ROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. plisssssssssssss na dziś ja wam napisze a potem wy:) 0 ocen .O psie, który jeździł koleją w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Publikacja zawiera (moim zdaniem) ciekawy dla dzieci cykl pracy z lekturą w klasie III ,,O psie, który jeździl koleją".. Jest to lektura w klasie 3.. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał.. Przeskakując co drugą literę, zaczynając od pierwszej, wykreśl imię psa - bohatera lektury.O psie który jeżdził koleją.. Ciekawa ekscytująca książka pełna przygód czworonożnego bohatera.. Uratował jego córkę przed śmiercią pod .O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Zaprzyjaźnia się ze zawiadowcą stacji i postanawia towarzyszyć mu w jego pracy.Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. Skomentuj.. Streszczenie szczegolowe.Lektury (19862) Literatura (12840) Obyczaje (3695) Plastyka (19049) Poezja (12539) Poezja - Twórczość Własna (11839) ..

2011-10-16 20:17:42 Dlaczego pies z lektury "O psie który jeździł koleją " jest bohaterem?

Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które natychmiast zaprzyjaźniają się z pieskiem.. Mają kształt ogromnego buta.. Każdego dnia pies wita swego pana w pracy, wraca z nim do domu pociągiem, a po kolacji powraca na stację.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.. Lampo „odprawia" każdy pociąg, towarzysząc zawiadowcy w jego codziennej pracy.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Opis psa Lampo.. Był bardzo niezależny i inteligentny.. Nie zapomnij umieścić na niej autora i tytułu.. Tytuł: „O psie, który jeździł koleją" Postacie główne: Lampo, zawiadowca.. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał.. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.. Lampo to główny bohater utworu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt