Napisz kartkę z pamiętnika wybranego bohatera literackiego
Proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję.Temat: Scharakteryzuj bohatera literackiego, który przedkładał świat wartości nad doraźne korzyści Forma: charakterystyka z elementami rozprawki Co robisz?. Adresatem takiej wypowiedzi jest z reguły .. nadawca.. Zmarzłam dziś na kość.. Niestety, gniew Posejdona powodował, że nie mogłem tam dotrzeć.Spotkanie bohatera Zemsty z innym bohaterem - przykłady.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.Zobacz jak napisać pamiętnik, zapoznaj się ze wskazówkami i przykładem.. Kartka z pamiętnika Alka z "Kamieni na szaniec".. Wydarzenia opisywane są z pewnego dystansu czasowego (to odróżnia pamiętnik od dziennika).. Wciel się w postać dowolnego bohatera literackiego i napisz w jego imieniu pamiętnik.. Metody/Formy pracy: praca w grupach, myślenie wizualne, burza mózgów.. Odpowiedzi (0) Załącz plik.. Urodził się 24 stycznia 1921 r. w Warszawie, a zginął 20 sierpnia 1940 r. w wieku zaledwie 22 lat.. Piszemy kartkę z pamiętnika, jaka mogłaby powstać w dniu 26 stycznia 1885.napisz kartke z pamietnika.. Tadeusz Zawadzki ps.. Opowiedz o tym, co się wydarzyło pewnego słonecznego czerwcowego dnia na dworcu w Warszawie i opisz uczucia chłopca.. Przedmiotem konkursu jest forma prozatorska - kartka z pamiętnika..

napisz charakterystykę wybranego bohatera literackiego .

Podstawowa; Język polski; Prace przekrojowe; 17.03.2020 11:57.. (Oprócz W imieniu Klary i Podstoliny).. Możesz nadać swojej wypowidzi formę listu lub kartki z pamiętnika Pomocy;/Z radością zauważyłem… Z zaciekawieniem spojrzałem… Żal było stąd odjeżdżać… Przykładowa kartka z pamiętnika.. 1 Zobacz odpowiedź MakioDupio MakioDupio .. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji .Napisz kartkę z pamiętnika wybranego bohatera na temat wybranego wydarzenia Od 1 do 1 z 1 Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. ale jezeli chcesz mozesz wybrtac kogos innego .. Scharakteryzuj wybranego bohatera literackiego, kt.. Kartki z „Kartoteki" - streszczenie; Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny -… Kartka z pamiętnika Balladyny - zabójstwo Aliny.. Czytaj „Zemstę" A. Fredry lub inną obowiązującą lekturę.. Pewnego razu Ebenezer po skończonej pracy wrócił do domu.. Zredaguj kartkę .Praca literacka na poniższy temat: Wyobraź sobie, że jesteś jednym z bohaterów znanych Ci lektur szkolnych, napisz kartkę z pamiętnika wybranego bohatera inspirowaną przygodą, którą przeżył..

Napisz kartkę z pamiętnika wybranej postaci literackiej; REKLAMA.

Środki dydaktyczne: Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy (kl. V) oraz John .. Wszak pamiętnik piszemy sami dla siebie!. Samotność na morzu- zapiski z kilku dni prowadzone przez Santiaga, bohatera noweli „Stary człowiek i morze.". Kartka czerwona kartka czerwona kartka Zazdrość starszej kobiety Ślub rozwiązaniem konfliktów.Czasem zdarza się, że tematem wypracowania jest kartka z pamiętnika bohatera literackiego omawianej właśnie lektury.. Wybierz dowolne zwierzę domowe poza psem i napisz w jego imieniu sprawozdanie z rozwiązanej przez nie zagadki detektywistycznej.Przygoda Robinsona Crusoe na morzu w formie kartki z… Kartki z dziennika pisanego podczas wakacji.. Udowodnij w formie rozprawki, że " Quo vadis " jest powieścią historyczną.. Ja nie umiem takich rzeczy pisać więc proszę o pomoc!/ Charakterystyka bohaterów.. (co najmniej 200 wyrazów) 2.. Pamiętnik to osobista forma wypowiedzi, zawierająca opis zdarzeń, których autor był bezpośrednim obserwatorem, jego wspomnienia i przeżycia.. Plan wydarzeń Balladyny.. Wyobraź sobie, że podjąłeś ważną decyzję.. Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Napisz dziennik w imieniu archeologa badającego ruiny w starożytnej Grecji.. Musi zajmować maksymalnie 1 stronę.To ten najważniejszy.. - napisz kartke z pamiętnika bohatera wybranego z opowiadania Pawła Beręsewicza ,,Kiedy chodziłem z Julką Maj''..

Napisz kartkę z pamiętnika wybranej postaci z „Quo vadis".

Całe szczęście, że w domu cieplutko i miło.. Zgłoś nadużycie.. Napisz pracę zawierającą elementy autocharakterystyki i charakterystyki porównawczej .. Znowu święta- kartka z pamiętnika Scrooge'a, po wizycie duchów.. uzasadij , ze dom rodzinny wplynał na ukształtowanie się osobowosci bohater.a .. i prowadzenie narracji w 1 os. lp.. Charakteryzujesz bohatera i jednocześnie uzasadniasz, które cechy i sytuacje świadczą o tym, że świat wartości (jakich?. Opisz w pamiętniku swój wyjątkowy dzień.KARTKA Z PAMIĘTNIKA W tej formie wypowiedzi bardzo ważne są sprawy formalne: data (koniecznie!). Powinien też pojawić się opis uczuć, przeżyć; refleksje - nie tylko fakty.. Celem wypowiedzi jest np. uporządkowanie swoich uczuć, spokojne zastanowienie .Napisz kartkę z pamiętnika, uwzględniając konieczność pójścia do szkoły i użycia wózka inwalidzkiego.. Kartka z pamiętnika wybranego bohatera "Zemsty" A. Fredry - Cześnika Raptusiewicza.. Naucz się na pamięć wybranego fragmentu „Małego Księcia" (15 wersów).. Czyli wystarczy wybrać sobie jakąś sytuacje z jakiejś lektury i opisać emocje i w ogóle, które przeżywał bohater.. Głupi on i zuchwały, ale lepiej ode mnie umie rozmawiać z kobietami, ja nie mam głowy do prawienia komplementów.. Takich lekcji się nie zapomina- kartka z pamiętnika.. !Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z bohaterami innego utworu literackiego, w czasie którego bohater „Opowieści wigilijnej" przedstawi najbardziej znaczące wydarzenie w swoim życiu..

(co ...Kartka z pamiętnika wybranego bohatera.

Losujemy bohatera.. przykladem moze być mały książe badz bohater z kamienii na szaniec .. 85% "Twórczość wybranych poetów XX lecia między wojennego" Sprawdzone hasła: Kartka czerwona kartka czerwona kartka Dekadenta portret z dystansem kamienne serce/serce z kamienia/serce jak kamień, .Z wizytą na Marsie.. Pliss na dziś.. Praca powinna stanowić relację pierwszoosobową, w której autor opowiada o wydarzeniu związanym z rodziną lub takim, które wydarzyło się .Nieznana (wymyślona) przygoda Odyseusza - kartka z pamiętnika Po zniszczeniu Troi pragnąłem wrócić do kraju ojczystego, Itaki, oraz do swych bliskich - żony Penelopy i syna Telemacha.. Jeśli nie wskazano ci konkretnego momentu z jego życia, do jakiego masz się odnieść, dobrze przypomnij sobie treść lektury i wybierz ciekawe wydarzenie, które obudziło w bohaterze żywe emocje.Napisz kartkę z pamiętnika wybranej postaci literackiej.. Napisz plan wydarzeń opowiadania, w którym głównym bohaterem będzie wybrany król Polski.. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzieży z gminy Rzgów.. Polecamy na dziś .Tezeusz-kartka z pamiętnika 1 marca 2020 0 Przez admin Często zmierzałem się w walkach z wielkimi potworami i bykami, ale nigdy nie przeżyłem takiej walki jak ra którą stoczyłem z Minotaurem, synem króla Krety Płynęliśmy właśnie do Krety.3.. Napisz dramat na podstawie utworu Stanisława Lema ,,Jak ocalał świat".. Wysłałem do Postoliny Papkina.. Op. lutego (5) stycznia (2) 2013 (22) grudnia (4) listopada (6 .prosze pomórZcie!. Przedstaw to w formie pamiętnika.. Opole Lubelskie, 15 stycznia 2006 r. Brr, ale zimno!. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Odpowiedz .. napisz kartkę z pamiętnika z elementami przeżyć wewnętrznych w imieniu wybranego bohatera literackiego.. Kartka z pamiętnika.. Zośka walczył z okupantem w czasie II wojny światowej, która wybuchła po ukończeniu przez chłopca szkoły.Napisz kartkę z pamiętnika w imieniu wybranego bohatera "Zemsty".. (1 - pan Linde, 2 - Staś, 3 - Nel, 4 - Gebhr, 5 - pan Tarkowski, 6 - Dinah) Sporządzamy o nim notkę do Wikipedii (7 informacji).. Wskazówkiw redagowaniu dziennika, dziennika z podróży i pamiętnika, napisać dziennik w imieniu bohatera literackiego, rozwija sprawność umysłową, kreatywność, potrafi pracować w grupie.. Możesz włączyć elementy fikcji literackiej Twojego autorstwa.. Streszczenie Balladyny.Tadeusz Zawadzki jest bohaterem książki Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec".. Pracę napisaną w edytorze tekstu prześlij na adres: [email protected] kartkę z pamiętnika na konkurs literacki.. Znowu święta- kartka z pamiętnika Scrooge'a, przed wizytą duchów.. Napisz kartkę z pamiętnika Dudusia Fąferskiego.. tTYLKO POÓRZ MI !. Zaczął się zastanawiać,2..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt