Napisz swoje wrażenia z lektury w pustyni iw puszczy
2011-09-21 15:31:2571% Jak Staś zdobył chininę dla Nel - „W pustyni w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Skomentuj.. Przy czym film zaskarbił sobie niezłą popularność.. Milionerzy: Among Us!. Rozwiąż test.. Staś miał 14 lat i przyjaźnił się z Nel, córką kolegi ojca - pana Rawlinsona.W pustyni i w puszczy.. Ojciec natomiast był Polakiem.Jakich pytań mogę się spodziewać na kartkówce z lektury szkolnej pt.''W pustyni i w puszczy ''?. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. Rozwiąż test!a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Tylko Opatrzność może nam pomóc się w końcu spotkasz, mam nadzieję, że stanie się to jak najprędzej.Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Udostępnij.. Gebhr chciał przenocować..

z lektury "w pustyni i w puszczy" ?

Zgadnę, czy shipujesz Lexy i Marcina Dubiela!. Inne tryby testu.. Biznes i Finanse (34967) Biznes i Finanse (34967) Wszystkie (34967) Banki (7633) Bankowość Elektroniczna (91 .Mam napisac list do kolegi o " w pustyni i w puszczy" pomocy!. Na początku nie wierzyłam mu, ale jak kiedyś obudził mnie szmer piasków i wyjrzałam z jaskini, by zobaczyć kto tak gwiżdże, ujrzałam piękny, różowiutki piasek.Przypuszczam , że nie przeczytasz tego listu, jednak mam nadzieję, że myślisz o swoim synu, tak jak ja nigdy nie zapominam o Tobie.. Tak samo jak moich kolegów i koleżanek z klasy.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. Udostępnij.. 2012-03-07 14:11:15; Wypisz cytaty z lektury,, W pustyni i w puszczy '' 2012-01-08 17:48:38Na stacji nikt na nich nie czeka.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Pochodził z Polski, jego matka była Francuzką, ojciec natomiast Polakiem, który jako inżynier pracował z Kampanii Kanału Sueskiego..

(W pustyni i w puszczy).

Wraz z ojcem inżynierem pracującym przy budowie kanału przebywa w Egipcie.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Była Francuzką.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. 2010-02-25 17:30:43 Test z lektury w pustyni i w puszczy , czy te pytania mogą być na kartkówce?. pumpernikier 4 lata temu.. Życzę miłego rozwiązywania.. Pytania zawarte w teście.Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Najpierw uczniowie otrzymali klucz do szyfru, dzięki któremu odkodowali temat lekcji, a następnie, podzieleni na grupy, losowali zaszyfrowane .Jednym z głównych bohaterów lektury pt. „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza był Staś Tarkowski, chłopiec, który godnie nosił miano bohatera.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!.

... Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!

Chodzi więc na polowania, łowi ryby, a miejsca, w których nocują, każdego wieczoru ogradza ostrokołem.. Ja w tym wieku nie potrafiłam przez niż przejść, przydługie opisy przyrody i zbyt szczegółowe opisy różnych zwyczajów czy polityki po prostu nudziły mnie.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. 2011-12-11 18:00:36 Jakie będą pytania mniejwięcej z lektury "W pustyni i puszczy " ?. Skomentuj.. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7920 razy Średnia ocena:Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza..

Arabowie mówią, że mają się spotkać z inżynierami na pustyni.

Jak już nas porwali, pan Ghebr powiedział, że na pustyni niekiedy zdarza się, że piaski gwiżdżą i zmieniają kolor.. Rozwiąż test!Naszą przygodę z lekturą zaczęliśmy w czasie, kiedy trwał Europejski Tydzień Kodowania, dlatego pierwszą lekcję poświęconą powieści przeznaczyłam na wyjątkowy kodowany turniej wiedzy.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Rozpoczyna się jazda na wielbłądach, które są ciągle poganiane i pędzą bardzo szybko.. Udostępnij.. Uczy także tych umiejętności Stasia.Jak dobrze znasz lekturę ,, W pustyni i w puszczy"?. 2011-05-17 10:31:29; Ułuż szczegółowy plan wydarzeń lektury 'W pustyni i w puszczy ' spotkanie ze słoniem.. W tym czasie ojcowie oczekują na swoje dzieci w innym miejscu.Jakie można zadać pytania na spr.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Mirusinda 4 lata temu.. 81% najciekawsza przygoda Stasia i Nel, - spotkanie z lwem; 72% Czy utwór H. Sienkiewicza - "W pustyni i w puszczy" jest .Bohaterowie „W pustyni i w puszczy" ostatnidzwonek.pl, Staś Tarkowski - jeden z dwójki głównych bohaterów, czternastoletni Polak, syn uczestnika powstania styczniowego - Władysława Tarkowskiego.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz swoje wrażenie po przeczytaniu lektury "w pustyni i w puszczy" Pytania .. Jakim typem ucznia jesteś?. Skomentuj.. 2011-03-18 16:42:44; Napiszesz list do kolegi zahecajacy do przeczytania ksiazki pt W pustyni w puszczy 2012-01-22 15:56:54; Napisz list do kolegi lub koleżanki, w którym opiszesz swoje wrażenia z piewszych dni w nowej szkole.. 27amcia27 5 lat temu.. Przeżyli oni wiele przygód.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Najpierw opowiem Ci o tym, co widziałam na pustyni.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraProblematyka.. Rozpoznasz postacie z .Kali, wychowany w duchu obcowania z naturą, dokładnie wie, jak należy się zachowywać w dziczy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Powiemy Ci .W 2001 Wiesław Kot, w ramach cyklu Fakty i Mity, napisał książkę W pustyni i w puszczy - prawda i legenda, w której opisał m.in. okoliczności powstania powieści, historię jej zdobywania popularności - również za granicami kraju, pierwsze i ostateczne próby ekranizacji itp.W pustyni i w puszczy jest lekturą którą się czyta w wieku 12 lat.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Staś uzmysławia sobie, że on i Nel zostali porwani przez Arabów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt