Godziny po niemiecku ćwiczenia online
Odpowiedzi udzielamy w zależności od danej pory, wykorzystując różne zwroty.. Moi rodzice przyjdą o godzinie dziesiątej.). Chcesz ćwiczyć dalej z innowacyjną metodą 3 kroków i szybciej zrozumieć gramatykę?. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. (It's ten past ten - jest 10:10)Jest godzina… Sposób pierwszy - tradycyjny.. Polish (Śmiech) Ćwiczenia fizyczne mogą być super, ale w życiu są też inne rzeczy.. Zazwyczaj dzieli się je „połówkowko", czyli jeśli zegar wskazuje liczbę minut od 1 do 29, używamy słowa past - po, i dodajemy liczbę minut.. 24-godzinny wariant używa się w języku oficjalnym, a 12-godzinnym w języku potocznym.Sprawdź, czy zdasz ten test o godzinach w języku niemieckim!. Rozpocznij quiz .. po niemiecku oraz w jaki sposób odpowiedzieć na to pytanie.Online-Übungen von Claus Lenz Świetna strona, pękająca w szwach, jeśli chodzi o ćwiczenia interaktywne.. minęły prawie dwa miesiące, więc już chyba czas najwyższy zaserwować Wam lekcję numer 14.Zajmiemy się dzisiaj podawaniem czasu zegarowego po niemiecku (die Uhrzeit), poznamy niezbędne słówka, nauczymy się pytać o godzinę i odpowiadać na takie pytanie.. Zobacz fiszki.. Pełne godziny - uczeń odczytuje o której godzinie odjeżdża autobus, a następnie wybiera zegar tarczowy wskazujący godzinę odjazdu.. Język niemiecki .Ćwiczenia online z języka niemieckiego, nauka niemieckiego przez internet za darmo..

Podawanie godziny po niemiecku.

Przetestuj swoją wiedzę.Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. - GRAMATYKA .. Ćwiczenia edukacyjne online Nauka odczytywania wskazań zegara - godziny i minuty.. Podawanie godzin: Jeżeli duża wskazówka wskazuje cyfry od 1 do 29, wówczas mówimy, że jest „po" godzinie, używając do tego słówka „past" oraz liczby minut.. O której godzinie przyjdzie twój brat?). Jeżeli coś trwa więcej niż godzinę po niemiecku powiemy: eine gute Stunde - dobrą godzinę .. Sprawdź swoje wyniki:Nauka zegara.. Czas zegarowy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Nauka niemieckiego online - słówka niemieckie z wymową, ćwiczenia online i do wydruku.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Jeśli liczba minut zawiera się między 31 a 59, używamy słowa to - do.Ćwiczenie 10 str. 41 - COULD / COULDN'T / SHOULD / SHOULDN'T - Rodzina po niemiecku - Ćwiczenie 11 str. 41 - Ćwiczenie 6 str. 40 - Dni tygodnia po niemieckuPrzykłady użycia - "ćwiczenia" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. po angielsku oraz odpowiedzieć na to pytanie.. 7 pyta .TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii..

Są za to lekcje online, nagrane przeze mnie wcześniej.

Z poniższego artykułu dowiecie się, jak zapytać „która jest godzina?". Mój zeszyt do niemieckiego?. 0.Poznaj słówka po niemiecku, bez których w pracy biurowej ani rusz.. Rozwiązując ćwiczenia ze znajomości godzin po niemiecku ćwiczenie 1 lub .Godziny, test z języka niemieckiego Bez niemieckich znaków!. Pytanie o godzinę i jej podawanie po niemiecku bardzo przydają się w codziennym życiu.. Całość materiałów podzielona jest na poziomy (Stufe 0-4), możesz ćwiczyć wszystko, od alfabetu po skomplikowane konstrukcje gramatyczne.- Teraz robi się ciemno już o piątej po południu.. na które musisz się stawić o konkretnej godzinie.. W tej części znajdują się też zestawienia zwrotów i słówek z różnych obszarów tematycznych .Godziny po niemiecku.. Pytanie która godzina i podawanie godziny po angielsku są bardzo przydatnymi umiejętnościami w codziennym życiu.. Źródło: Ci dość dobrze, ale możesz jeszcze poćwiczyć.. Jak dobrze znasz język niemiecki?. 307 stron z ciekawymi ćwiczeniami na poziomie A1-B1 wyjaśniający klucz odpowiedzi (odpowiedź PLUS komentarz) .Godziny po niemieckuCzas w języku niemieckimCyfry w niemieckim - 3 - CZĘŚĆ 3 Ćwiczenia Podaj godziny po niemiecku, a następnie sprawdź ich poprawność.. O której godzinie?. 2018-12-03 18:31:23 Podaj godziny w języku niemieckim potocznie i urzędowo 2014-01-28 06:37:44Język niemiecki dla dzieci..

Es ist …Znajdziesz tutaj pomoce do nauki niemieckiego i ćwiczenia online.

Rozpocznij quiz .. Niemiecki dla początkujących od podstaw.Od opublikowania ostatniego wpisu z serii ?. Część z materiałami pomocniczymi zawiera między innymi bogaty zestaw opisów po niemiecku, między innymi: opis obrazka, osoby, pokoju, opis domu i wiele innych.. Słuchanie, czytanie, gramatyka.. Ciekawe ćwiczenia interaktywne na lekcję języka niemieckiego.. Która godzina?. Postaramy się też poćwiczyć pytania o godzinę .Kolory po niemiecku - ćwicz słownictwo online!. - Wstaję codziennie o godzinie siódmej.. bogatą godzinęzapisz godziny po niemiecku 2016-05-19 21:20:00 Zapisz , jako ułamek godziny .. Ćwiczenia.. Godziny w języku niemieckim.. zadania i ćwiczenia są dla Ciebie dostępne na platformie w koncie kursantki.. Czy dogadałbyś się w języku niemieckim?. Z poniższego artykułu dowiecie się, jak zapytać „która jest godzina?". - Zegar wybił północ.. Umiesz wymówić poszczególne części ciała?. Zobacz również: Liczby po angielsku.Praktyczna nauka języka niemieckiego za darmo Ponad 418 darmowych lekcji, 500 przykładów, 345 nagrań, ćwiczenia, PDF, proste tłumaczenie!Zasady określania godzin po angielsku..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt